Interierové dvere
  • dvojkrídlové interierové dvere
  • borovica
  • sklo biela kôra
Interiérové dvere
  • jednokrídlové interierové dvere trojkazetové
  • parený buk
Kartáčované int. dvere jednokrídlové z dosiek
  • jednokrídlové interierové dvere z dosiek
  • oblôžková zárubňa
  • borovica
  • kartáčované
Mapa stránky

Výhody dverí z masívu!

Predchádzajúci článok: Drevo ako stavbebný materiál
Výhody dverí z masívu!

Tento článok vznikol úplne náhodou. Bol u nás zákazník a pýtal sa na výhody dverí z masívu, prípadne nábytku všeobecne, oproti iným materiálom pripomínajúcich vzhľad dreva ako napríklad lamináty. Bez váhania som vystrelil: „Je to rokmi overený materiál a zdravotne nezávadný! Videl som na ňom, že za svoje peniaze by si prial trošku silnejšie argumenty. Pripravili sme preto článok, v ktorom zhrnieme výhody postelí, či dverí z masívu.
 

Rokmi overený a ekologický

Asi by sme klamali, keby sme tvrdili, že drevo ľudstvo na nábytok používa po stáročia, pretože sa im nepáčili lepenky. Nábytok z masívu bol v minulosti používaný hlavne kvôli vlastnostiam dreva, ktoré zabezpečujú jeho dobrú spracovateľnosť a trvácnosť. Z toho plynú aj výhody, ktoré dodnes, možno podvedome, využívame. Drevo je prírodným ekologickým materiálom, ktorý je zahrňovaný medzi obnoviteľné zdroje. Masívny nábytok, ako aj interiérové dvere, vznikajú lepením úzkych pásov dreva a tým je docielené, aby sa hotový výrobok neohol, nevykrútil alebo nepopraskal.
 

Dvere z masívu - trvácnosť a opravy

Neexistuje lepší materiál, čo sa týka údržby nábytku, ako drevený masív! Je viacero faktorov, ktoré vplývajú na životnosť dverí a nábytku ako takého, a na každý existuje spôsob ako ho eliminovať tak, aby drevo vyzeralo aj po rokoch ako nové. Masív môže pôsobením vlhkosti, slnečných lúčov či usadzovania prachu meniť svoju farbu i povrch. Výhoda dreva je tá, že náterom vieme povrch ochrániť, a ak nepomôže ani povrchové ošetrenie, je možné opraviť drevený nábytok mechanicky. Taktiež dodatočné úpravy sú oveľa elegantnejšie a výsledkom je, že výrobok vyzerá ako nový, čo pri laminátových úpravách sotva dosiahnete.
 

Vplyv na klímu a zdravie

Niet pochýb, že drevo vnáša do domu aj teplo a vplýva na našu náladu. Nie je to len fráza, ktorou sa kde – kto oháňa. Drevo môže mať pozitívny vplyv na mikroklímu v interiéri. Jeden centimeter kubický dreva môže pri teplote 20° C absorbovať a uvoľňovať 25 mg vody pri zmene svojej vlhkosti od 7 do 13%. Drevo sa tak stáva do istej miery regulátorom stavu vlhkosti v interiéri. Zmeny na drevenom nábytku ľuďom často napovedajú, že v ich domácnosti nie je niečo v poriadku. Ak hľadáte čisto prírodný, zdravotne nezávadný a teda aj ekologický výrobok, potom nie je iná voľba ako masív. Zariadiť interiér svojho príbytku nábytkom a dverami z masívu je najlepší spôsob, ako si nasťahovať zdravie a prírodu domov.

Nasledujúci článok: Doplnky, materiály a technológie

Dovoz a montáž na celom území Slovenska

Výrobky dovezieme až na miesto určenia po celom území Slovenska.
Samozrejme výrobky, ktoré si vyžadujú odbornú montáž (interierové dvere, kuchynské linky, obklad schodov ...) odborne namontujeme.

Rodinný dom Poprad - Matejovce - dvere

Interierové dvere s oblôžkovou zarubňou z borovice,  povrchová úprava interierovým lakom Croma

Rodinný dom Poprad - Matejovce - schody

Schody z pareného buku,  povvrchová úprava lak podlahovy zn.Croma.

Rodinný dom Poprad - Gánovce - schodište

Stolárstvo Štefan KENDRA
KENdoor style, s.r.o Veterná 460/13, 05801 Ganovce
Prevádzka:Kravany 237, 05918 Kravany okres POPRAD
Tel. č. +421 (0)905 904 332